Ajax-fan grof mishandeld om sjaal

  • Amsterdam
  • PL1300-2026013263
262317 Amstrdm Hm

Na afloop van de wedstrijd Ajax – Go Ahead Eagles, op zaterdag 17 januari 2026, is tijdens een worsteling een supporter tegen het hoofd geschopt. Hij raakte daarbij buiten bewustzijn. De politie geeft beelden vrij van de twee verdachten.

Het slachtoffer liep een hersenschudding op, verwondingen aan zijn gezicht en een aantal gebroken tanden. Kijkt u alstublieft goed naar de beelden en meld het als u een idee heeft wie de niet-geblurde mannen kunnen zijn. Zij zijn vermoedelijk Ajax-fans.

Twee confrontaties

De hoofdsponsor van de thuisclub had die middag een verrassing voor de fans: iedereen kreeg een Ajax-sjaal cadeau. Na de wedstrijd liep het slachtoffer met twee vrienden weg van het stadion, toen bij één van hen zijn sjaal werd meegegrist. Daarop volgde een eerste worsteling.

Het nog onbekende duo wist in eerste instantie weg te komen, maar de drie vrienden deden even later nóg een poging de sjaal terug te pakken. Bij deze tweede confrontatie raakte het slachtoffer gewond. De man die hem tegen het hoofd trapte, is de kalende verdachte met de donkere wenkbrauwen.

Sjaal voor kind

De schoppende verdachte droeg ringen om beide middelvingers en om zijn rechter wijsvinger. Zijn horloge had hij om zijn linkerpols. De tweede gezochte man had die 17e januari een baard en droeg een pet en Nike-sneakers. Hij is degene die de sjaal van het slachtoffer wilde stelen – naar eigen zeggen voor zijn kind.

Anniko van Santen
Tip doorgeven

Help de politie

Wie kan meer vertellen over (een van) de verdachten? Weet u misschien hun woonplaats(en)? Of heeft u hen over het geweld horen praten? Neem dan alstublieft contact op met de politie.

Zaaknummer: PL1300-2026013263

Online tip doorgeven

Geef je tip online door via het tipformulier van de politie.

Online tip doorgeven

MEER OVER