Student ernstig mishandeld bij poging straatroof
Na een kroegbezoek in het centrum van Groningen, haalden drie studenten op woensdagochtend 21 mei 2025 nog iets te eten voor thuis. Terwijl ze daarmee rond 04.50 uur over de Grote Markt liepen, waar ze hun fietsen hadden staan, kwam een aantal mannen op hen af gestormd.
Met name één van die mannen had het voorzien op één van de drie studenten. Dat 19-jarige slachtoffer moest onder bedreiging zijn pinpas en pincode afgeven.
Zijn belager had een wijnfles bij zich en sloeg die stuk op de grond. Na er een tijdje mee te dreigen, stak de dader de kapotte fles in het gezicht van de student. Daarna ging hij er, zonder buit, vandoor.
Herkenning gevraagd
De man die stak wordt tussen 20 en 30 jaar oud geschat, is circa 1.80 meter lang en heeft een licht getinte huidskleur. Die nacht van 20 op 21 mei had hij een donkerkleurige bubblecoat aan, blauw met witte sneakers – vermoedelijk van Adidas – en was zijn zwarte, krullende haar opgeschoren.

Getuigenoproep
Het 19-jarige slachtoffer viel flauw door bloedverlies en is door een ambulance meegenomen. Hij heeft aan de gewelddadige poging straatroof blijvende littekens overgehouden in zijn gezicht.
De politie wil graag spreken met de andere mannen die bij dit incident op de Grote Markt waren. Zij leken bekenden van de dader. Ze kunnen zichzelf melden en anders komt de politie graag in contact met mensen die weten wie zij zijn.
- 0
- 1
Daarnaast wordt de personen op de afbeeldingen hierboven gevraagd zich te melden. Het gaat om een vrouw en een man die kwamen aanlopen op het moment dat het geweld losbarstte. De man bemoeide zich vervolgens ook met het incident.

Vertel wat u weet
- Wie is de man die met een gebroken fles het 19-jarige slachtoffer in zijn gezicht stak?
- Wie herkent zichzelf of een bekende als getuige?
- Wie heeft mogelijk door betrokkenen over het geweld horen praten?