Verdachte gezocht in verband met schietincident
Op woensdag 17 september 2025 is in Amsterdam een 57-jarige man neergeschoten. Hiervoor zijn twee mannen van 23 en 25 uit Almere aangehouden. De verdenking is dat één van deze twee de schutter is. Naar een derde verdachte is de politie nog op zoek.
Die nog onbekende man heeft mogelijk ook een rol gehad in deze zaak. De politie wil dringend informatie over hem. Zoals te zien op de beelden had deze verdachte die avond een fatbike bij zich.
Doorladen wapen
Het 57-jarige slachtoffer liep rond 19.00 uur naar zijn auto. Ter hoogte van de hoek Barentszplein - Bokkinghangen hoorde hij iemand remmen. Uit zijn ooghoek dacht hij een fatbike te zien en toen meneer omkeek, zag hij achter zich de schutter staan.
Het leek erop dat de schutter zijn vuurwapen wilde doorladen, maar dat dat niet direct lukte. Daarop reageerde het slachtoffer heel alert: hij rende onmiddellijk weg. De dader schoot nog wel, maar raakte de man alleen in een bil.


Vertel wat u weet
Heeft u een idee wie de persoon op de camerabeelden is of waar hij mogelijk verblijft? Benader hem dan niet zelf – hij kan gewapend zijn – maar schakel de politie in. Neem alstublieft ook contact op als u iets vermoedt over een aanleiding voor het schietincident.
Zaaknummer: 2025234484








