Zware mishandeling vanwege voetbalshirt
Mogelijk om het voetbalshirt dat hij aan had, is in Amsterdam een 30-jarige man zeer zwaar mishandeld. Hij liep daarbij onder meer een hersenbloeding en een gebroken oogkas op en raakte voor enige tijd aangewezen op een rolstoel. De politie geeft beelden vrij van de mishandeling.
Rond 20.30 uur op zondag 11 mei 2025 kocht het slachtoffer een pizza bij de Albert Heijn aan de Van Baerlestraat. Hij had een wat ouder, groen Feyenoord-shirt aan. Toen hij de winkel uit kwam, viel de dader hem lastig. Die man lijkt het slachtoffer te hebben opgewacht en ging al snel ongenadig hard tegen hem tekeer.
- 0
- 1
Shirt moest uit
Het 30-jarige slachtoffer kan zich veel van de aanval niet meer herinneren, maar weet nog dat de dader zei dat hij zijn shirt moest uittrekken. Op de camerabeelden lijkt het of zijn belager probeerde dat zelf bij hem te doen.
Een andere man, vermoedelijk een bekende van de dader, is onherkenbaar gemaakt omdat hij geen geweld heeft gebruikt. Wel stond hij erbij toen het slachtoffer werd toegetakeld. De politie wil deze tweede persoon graag spreken.
Kenmerken dader
De man die zo door het lint ging, lijkt rond 20 jaar oud of mogelijk iets jonger en sprak met een Amsterdams accent. Hij heeft een lichte tot licht getinte huidskleur en mogelijk sluik, halflang, donkerblond haar.
Meld het alstublieft zo snel mogelijk als u een idee heeft wie de dader kan zijn en/of waar de politie hem kan vinden. Kijkt u naar zijn kleding, waaronder de pet met een wit logo erop, en naar zijn postuur en manier van bewegen. De gezochte man reed die zondagavond op een scooter.











