Miljoenenschade door aangestoken brand

Bij een uitslaande brand aan de Pakopseweg in Didam ging op donderdagavond 20 juli 2023 een grote opslagloods in vlammen op. Dat was het gevolg van het in brand steken van een vrachtwagen. Tientallen gedupeerden die in de loods hun spullen hadden opgeslagen, zijn hun bezittingen kwijt. De totale schade loopt in de miljoenen euro’s.

Op camerabeelden is te zien hoe een man die avond rond 23.30 uur het terrein op loopt richting een vrachtwagen. Hij sprenkelt brandbare vloeistof over de motorkap en vrijwel direct ontstaan metershoge vlammen die overslaan naar de naastgelegen loods. Mogelijk is hij zelf gewond geraakt bij het aansteken of rook hij na afloop naar benzine.

Fiets gevonden

De politie wil graag meer informatie over de reden voor de brandstichting en wil spreken met iedereen die daar iets over kan vertellen. De verhuurders van de loods hebben meer dan 100 klanten en er zijn bij hun weten geen conflicten.
In de berm langs de Bievankweg (N355) heeft de politie naderhand een fiets aangetroffen. Mogelijk was die van de brandstichter. Wie kan er meer vertellen over de blauw-zilveren fiets met fietstassen?

Van wie kan deze fiets zijn geweest? Preloader
Van wie kan deze fiets zijn geweest?
Van wie kan deze fiets zijn geweest? Preloader

Praktische tips

In onze uitzending van 31 oktober liet de brandweer zien hoe een autobrand kan verlopen en vertelden we wat u kunt doen om de ergste gevaren te vermijden. Dat item is bovenaan deze pagina terug te kijken. Hieronder nogmaals de belangrijkste tips.

Wat te doen bij een autobrand

  • pointericon/pointerCreated with Sketch. Breng eerst iedereen in de omgeving in veiligheid
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. bel 112
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. kijk of er een brandblusser in de buurt is
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. zorg dat de brandweer er goed bij kan
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. laat omstanders hun auto verplaatsen
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. kijk uit voor ontploffingen en giftige dampen
  • pointericon/pointerCreated with Sketch. pas op met het openen van autodeuren. Zodra er zuurstof bij het vuur komt, kunnen er steekvlammen ontstaan.
Didam, donderdagavond 20 juli 2023 Preloader
Didam, donderdagavond 20 juli 2023
Didam, donderdagavond 20 juli 2023 Preloader

Vertel wat u weet

  • Wie zit(ten) er achter de brandstichting in Didam?
  • Van wie kan de aangetroffen fiets zijn geweest?
  • Wat kan een mogelijk motief zijn voor de brandstichting?

Politie Opsporingstiplijn (gratis): 0800 - 6070
Meld Misdaad Anoniem (gratis): 0800 - 7000
Team Nationale Inlichtingen (lokaal tarief): 088 - 661 77 34

ONLINE TIP DOORGEVEN

Kijk ook eens naar