Gewapende overval juwelier de Vries aan Grote Noord
Hoorn
teaser-date
08-04-2014, 21:31
Gewijzigd:
11-04-2014, 16:05
Een camera legt vast hoe een agent en een moedige omstander twee vluchtende overvallers in de kraag vatten.
update
4 mensen dachten hem te herkennen, er zijn zelfs namen genoemd, dank daarvoor!
Op dinsdag 18 februari 2014 iets na 11.00 uur wordt juwelier De Vries aan Grote Noord in Hoorn door vier mannen overvallen. Ze hebben de boel kort en klein geslagen, maar ook een schoonmaakster (72) en een medewerkster (25) mishandeld. De vrouwen werden met geweld vastgebonden en een klant werd flink mishandeld.
Preloader
Preloader
Alarm
Een camera van stadstoezicht legt vast hoe die klant naar binnen loopt als de overval in volle gang is. Stadstoezicht weet dat ze de zaak in de gaten moeten houden omdat er alarm is geslagen en probeert te volgen wat er binnen gebeurd. De klant wordt meteen vastgegrepen door een overvaller die op hem in begint te meppen.
Preloader
Preloader
Arrestatie
Opeens komen de vier mannen naar buiten en proberen ze zo nonchalant mogelijk weg te komen, maar een motoragent grijpt er snel één vast. Een andere overvaller probeert zich er nog door te bluffen, maar hij wordt gepakt door een omstander. Ook een derde verdachte werd snel aangehouden. Het bleken mannen van 23, 25 en 40 uit Litouwen die mogelijk in de omgeving van Rotterdam verbleven.
Preloader
Preloader
Voortvluchtig
Eén man is nog altijd voortvluchtig. Er zijn aanwijzingen dat hij na de overval door een taxichauffeur op station Zaandijk is afgezet en later op een trein in de richting van Rotterdam is gestapt.
Preloader
Preloader
Litouwen
Hij is aanmerkelijk langer dan de rest. De kans is groot dat ook hij uit Litouwen komt, maar misschien zijn er toch mensen die informatie over hem hebben.
Preloader
Preloader
Verblijfplaats
Mogelijk hebben de mannen in de periode voor 19 februari ergens gelogeerd of huurden ze wat.
pointericon/pointerCreated with Sketch.
Wie (her)kent aan de hand van de bewakingsbeelden en mogelijk in combinatie met de andere daders de nog voortvluchtige overvaller?
pointericon/pointerCreated with Sketch.
Wie heeft de mannen in de periode voor 19 februari ergens gezien of weet waar ze verbleven?